ALZHEİMER YAŞAM EVİ BUGÜN AÇILIYOR
Ford otosan
HAZERBEY BESİ ÇİFTLİĞİ
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
BAHÇEŞEHİR LOGO 1
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:10
 
ALZHEİMER YAŞAM EVİ BUGÜN AÇILIYOR
İzmit Belediyesi tarafından Alzheimer hastalarının yaşam standartlarını yükseltmek, sosyalleşmelerini sağlamak ve ailelerine destek olmak amacıyla hazırlanan Alzheimer Yaşam Evi bugün saat 14.00’te törenle açılacak.
YAŞAM Haberi
ALZHEİMER YAŞAM EVİ BUGÜN AÇILIYOR

Alzheimer hastalarının hayata daha sıkı tutunmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamak, hastalığın ilerlemesindeki risklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak ve ailelerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen Alzheimer Yaşam Evi bugün saat 14.00’te düzenlenecek açılış töreniyle hizmete girecek. Malta Mahallesi’nde hizmete girecek olan İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek.
 
ÜNİVERSİTEYLE BİRLİKTE
Zihinsel egzersiz odası, spor alanı, müzik-resim odası, meyve ve sebze ekilebilecek hobi bahçesi gibi Alzheimer hastalarının ilgisini çekecek ve keyifle vakit geçirebileceği aktivite alanlarının yer aldığı Alzheimer Yaşam Evi, bir sosyal hizmet uzmanı, bir hemşire ve bir yaşlı bakım teknikeri ile hizmet verecek. Alzheimer hastalarının sosyal yaşama tam ve etkin katılımlarını sağlayacak olan Alzheimer Yaşam Evi, Kocaeli Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı ve Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile de koordineli olarak çalışacak.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ALZHEİMER, YAŞAM, EVİ, BUGÜN, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı