BAŞİSKELE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ’NDE SONA GELİNDİ
Ford otosan
HAZERBEY BESİ ÇİFTLİĞİ
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
Vatsap ihbar hattı
Haber
11 Haziran 2021 - Cuma 15:57
 
BAŞİSKELE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ’NDE SONA GELİNDİ
Başiskele’de çocuklara kütüphane ortamını sevdirip, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla çalışmalara başlanan Çocuk Kütüphanesi’nde sona gelindi.
KÜLTÜR Haberi
BAŞİSKELE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ’NDE SONA GELİNDİ

Eğitimden kültüre, spordan sanata kadar birçok dalda geleceğin mimarları çocuklara hizmet veren Başiskele Belediyesi, Başkan M. Yasin Özlü liderliğinde çocuklara yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için gün sayıyor. Başiskele Belediyesi tarafından Serdar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda geçen aylarda yapımına başlanan Başiskele Çocuk Kütüphanesi’nde yenileme çalışmaları tamamlanarak mobilyalar yerleştirildi.

 

BAŞKAN ÖZLÜ: ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİN HAZİNESİ

Başiskele’nin ilk çocuk kütüphanesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, çalışmalar hakkında ilgili ekibinden bilgi aldı. İlçede her yaştan kitapseverin ihtiyaçlarına göre kente iki kütüphane kazandırmaya hazırlanan Başkan Özlü incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, “Güzel Başiskelemiz’de ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Geleceğin hazinesi olarak gördüğümüz gençlerimize iki kütüphane birden kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Özellikle geleceğimizin teminatı çocuklarımıza özel hazırladığımız çocuk kütüphanemizde çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. En yakın zamanda hizmete açacağız. Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen bir ağaca benzer. O yüzden onları susuz bırakmayacak, kitaplardan akan bilgilerle onları besleyecek ve zinde bir şekilde büyüteceğiz. Minik kitapseverlerimiz nezih ve ferah bir ortamda keyifle ve huzurla kitaplarını okuyabilecekler.” dedi.  Başkan M. Yasin Özlü, Barbaros Mahallesi’nde yapılan Kitaphane binasının inşaatının da tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞİSKELE, ÇOCUK, KÜTÜPHANESİ’NDE, SONA, GELİNDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı