BAŞİSKELE'NİN İLK HALK KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
EVENT AJANS
MİRAÇ HOM
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
BAHÇEŞEHİR LOGO 1
Haber
16 Ağustos 2021 - Pazartesi 13:58
 
BAŞİSKELE'NİN İLK HALK KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Başiskele’nin ilk halk kütüphanesi olma özelliği taşıyan yaklaşık bin metrekarelik modern halk kütüphanesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
KÜLTÜR Haberi
BAŞİSKELE'NİN İLK HALK KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İlçenin nüfus yoğunluğu en fazla olan Barbaros Mahallesi’nde birçok mahalleye de yakın lokasyonda Başiskele Belediyesi tarafından inşa edilen Kitaphane özellikle gençlerin dört gözle beklediği projelerden biri.

GELECEĞE YATIRIM

Geleceğin hazinesi çocuklar ve gençlere verdiği değer ve hizmetler ile bilinen Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, kentin ilk halk kütüphanesini kazandırıyor. Barbaros Mahallesi Semt Meydanı yakınında İlke Sokak’ta yaklaşık 1000 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Başiskele Halk Kütüphanesi, modern mimarisi ve sosyal alanlarıyla dikkat çekiyor. İlçenin en kalabalık nüfusuna sahip olan mahallesinde, özellikle gençlerin ve çocukların yoğun istekleri üzerine yapımına başlanan kütüphane, hizmete açıldığında Başiskele’nin gençleri ve geleceği için önemli bir yatırım olacak. Kitaphane kentin sosyal, kültürel ve eğitim alanında gelişimi ve değişimine büyük katkı sunacak.

AÇIK HAVADA KİTAP OKUMA

Başkan Özlü öncülüğünde kültür, sanat ve eğitimde büyük atılımlar gerçekleştiren Başiskele Belediyesi tarafından geçtiğimiz Mart ayında temeli atılan kütüphanede çalışmalar devam ediyor. Binanın sıva çalışmasının ardından dış cephe kaplaması için hazırlık yapılıyor. Bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanan halk kütüphanesi, gençler için birçok hizmeti bir arada barındıracak. 123 metrekarelik kitap koleksiyonu alanı bulunan halk kütüphanesinde, 100 metrekarelik kafeteryada kitapseverler çay ve kahve eşliğinde kitaplarını okuyabilecek. Özel kitap koleksiyonları ve e-kitap arşivlerinin de bulunacağı halk kütüphanesinde, 92 metrekarelik okuma salonu ve 1. katta 115 metrekarelik serbest çalışma alanı yer alacak. Binanın dış tarafında veranda da yapılacak olan halk kütüphanesinde kitapseverler açık havada kitap okumanın keyfini de sürecek. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞİSKELE'NİN, İLK, HALK, KÜTÜPHANESİNDE, ÇALIŞMALAR, SÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı