BAŞKİM'DE 871 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ
EVENT AJANS
MİRAÇ HOM
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
Vatsap ihbar hattı
Haber
10 Ağustos 2021 - Salı 12:02
 
BAŞKİM'DE 871 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ
Başiskelelilerin meslek sahibi olmasında büyük rol oynayan Başiskele Kariyer ve İstihdam Merkezinde (BAŞKİM) verilen meslek kursları tam hız devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
BAŞKİM'DE 871 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

BAŞKİM’DE GELECEK VAAT EDEN İŞLER

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün göreve geldikten hemen sonra seçim beyannamesinde yer alan ve ilk etapta hizmete kazandırılane Başkan Özlü için büyük önem arz eden BAŞKİM, işverenler ile iş arayanların ortak noktası oldu. BAŞKİM’de İş arayanların başvurusu ve işverenlerin kriterlerinin eşleşmesiyle vatandaşlara iş imkanı sunan sistemde kurulduğu günden bu yana 871 kişi istihdam edildi. İŞKUR ile işbirliği içerisinde çalışan BAŞKİM’den bugün itibari ile 251 firma eleman desteği alıyor.

 

ÜÇ KURS DEVAM EDİYOR

Bunların yanı sıra hem işverene kalifiye eleman desteği sağlayan hem de vatandaşların başvurdukları alanlarda kendilerine artı değer katmasını sağlayan meslek edindirme kursları yoğun tempoda gerçekleştirilmeye devam ediyor. Hali hazırda her biri 12’şer kursiyere eğitim veren Muhasebede Modüler Tabanlı Program Kullanma Geliştirme ve Uyum Eğitimi kursu, Resmi İşlemlerde Ticari Belgelerin Düzenlenmesi Geliştirme ve Uyum Eğitimi kursu ve Bilgisayar İşletmenliği(operatörlüğü) kursu devam etmekte. Ortalama 1 ay süren eğitimlerin ardından sertifikalarını alan kursiyerler istihdam edilmek üzere işverenler ile buluşturuluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKİM'DE, 871, KİŞİ, İSTİHDAM, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı