BATTAL GAZİ SOKAK PARKI ŞEKİLLENİYOR
EVENT AJANS
MİRAÇ HOM
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
Vatsap ihbar hattı
Haber
21 Eylül 2021 - Salı 08:53
 
BATTAL GAZİ SOKAK PARKI ŞEKİLLENİYOR
Başiskele Belediyesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha sağlıklı ve zinde bir hayat sürebilmesi için kent genelinde yeni spor ve oyun parkları yapmaya devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
BATTAL GAZİ SOKAK PARKI ŞEKİLLENİYOR

Kentin her bir mahallesinde 7’den 70’e herkese uygun sosyal yaşam alanları oluşturan Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Yeşilyurt Mahallesi Battal Gazi Sokak Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 

YAKLAŞIK 800 METREKARE

Toplamda yaklaşık 800 metrekarelik alan üzerine yapılan Başiskele’nin yeni parkında, 90 metrekare kauçuk zemin üzerine 2 kuleli oyun grubu, salıncak ve tahterevalli konuldu. Parka ayrıca 200 metrekare voleybol sahası da yapıldı. Zemini ve boyası hazır hale getirilen sahanın tel çitleri de yakın zamanda yapılacak. 

PEYZAJ ÇALIŞMALARI 

Başiskele’nin doğasına uygun olarak yapılan parkın çimlendirme, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çocuklar kadar yetişkinlerin de dinlenme noktası olacak parka kent mobilyaları da yerleştirilerek bölge halkının hizmetine sunulacak.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: BATTAL, GAZİ, SOKAK, PARKI, ŞEKİLLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı