CUMHURİYET PARKI'NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
EVENT AJANS
MİRAÇ HOM
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
Vatsap ihbar hattı
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 10:14
 
CUMHURİYET PARKI'NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Başiskele Belediyesi, geleceğin hazinesi çocuk ve gençlerin güvenli bir ortamda eğlenebilmeleri için kente modern parklar kazandırmaya devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
CUMHURİYET PARKI'NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçe genelindeki park, bahçe ve yeşil alanlarda yenileme çalışmalarına hız veren Başiskele Belediyesi, Kılıçarslan Mahallesi’nde yer alan Cumhuriyet Parkı’nda yenileme çalışmalarını son sürat sürdürüyor.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla ilçenin dört bir köşesine hizmet götüren Başiskele Belediyesi, kentte prestijli, modern ve estetik alanlar oluşturmaya devam ediyor. Başiskeleliler’in yaşam kalitesini arttıracak projeler tek tek hayata geçerken, zamanla yıpranan ve eskiyen mevcut alanlar da modernleştiriliyor. Başiskele Belediyesi tarafından yeniden projelendirilen Cumhuriyet Parkı da bunlardan biri oluyor. Kılıçarslan Mahallesi’nde yer alan parkta belediye ekipleri, çocuk oyun gruplarının yapımını tamamlarken, futbol sahasının da halılarını sermeye başladılar. Çevre düzenlemelerinin de yapıldığı parkta, çocukların geleneksel oyunlarımızı da oynayabilecekleri alanlar oluşturulacak.  

TOPLAMDA 7 BİN METREKARE

Yapımı tamamlandığında bölgeye büyük değer katacak olan Cumhuriyet Parkı’nda 15x30 metre futbol sahası, kent mobilyaları, oyun grupları ve zemin tamamen yenilenecek. Peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarıyla estetik ve doğal güzelliklere kavuşacak 7000 metrekarelik parka, bölge sakinlerinin huzurla dinlenebilmeleri için kamelyalar da yerleştirilecek.

GELENEKSEL OYUN ALANLARI

Cumhuriyet Parkı’nı diğer parklardan ayıran önemli bir fark ise unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyun alanlarının bu parkta yer alacak olması. Yağ satarım bal satarım, sek sek, pusula, labirent parkuru gibi geleneksel oyunların yer alacağı Cumhuriyet Parkı’nda geleceğimizin teminatı çocuklarımız güvenli ve huzurlu bir ortamda gönüllerince eğlenecek, keyifli vakitler geçirecekler.

ŞEHİTEKREM MAHALLESİ’NE DE YENİ ÇOCUK PARKI

Mahallelerin ihtiyaçları ve vatandaşların istekleri doğrultusunda her mahalleye hizmet götüren Başiskele Belediyesi, son olarak Şehitekrem Mahallesi Küçük Sokak’a bir çocuk parkı daha kazandırıyor. Belediye ekipleri, parkın oyun grubu montajını tamamlarken toprak tesviyesine devam ediyor. Çimlendirme ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından park, en kısa sürede bölge sakinlerine hizmet verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, PARKI'NDA, ÇALIŞMALAR, SÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı