SAHTE DİŞ DOKTORUNA OPERASYON
Ford otosan
HAZERBEY BESİ ÇİFTLİĞİ
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
Vatsap ihbar hattı
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 11:23
 
SAHTE DİŞ DOKTORUNA OPERASYON
Körfez Kuzey Mahallesinde sahte diş doktoruna düzenlenen operasyonda çok sayıda tıbbi malzeme ele geçirilirken sahte diş doktoru ise yakalanarak gözaltına alındı.
ASAYİŞ Haberi
SAHTE DİŞ DOKTORUNA OPERASYON

Alınan bilgiye göre Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen istihbari çalışmalarda A.J. isimli şahsın Körfez Kuzey Mahallesinde kendisini diş doktoru olarak tanıtarak, Suriye uyruklu vatandaşları ücret karşılığında muayene ettiği, diş tedavisi yaptığı ve ilaç sattığı bilgilerine ulaşıldı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen Jandarma ekipleri A.J. isimli şüphelinin Kuzey Mahallesinde bulunan ve muayenehane olarak kullandığı iş yerine operasyon düzenlendi.

Çok sayıda malzeme ele geçirildi
Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 1 adet diş tedavi ünite koltuğu, 39 adet diş tedavisinde kullanılan cerrahi malzeme, 42 adet diş tedavisinde kullanılan tıbbi ilaçlar, 27 adet diş yapımında kullanılan ölçü kalıpları, 17 adet yapımı tamamlanmış diş kalıbı, 1 adet diş yapımında kullanılan fırın, 1 adet hassas diş ölçüm aleti, 12 adet diş uyuşturma solüsyonu, 1 adet kompresör,19 adet diş uyuşturmada kullanılan şırınga ve çok sayıda örnek diş numuneleri, diş alçıları ve diş yapımında kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirildi. Olayla ilgili Gözaltına alınan A.J. isimli şahsın jandarma komutanlığında sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAHTE, DİŞ, DOKTORUNA, OPERASYON,
Yorumlar
Haber Yazılımı