EBRU MARAL MİNARECİ BU GİDİŞLE COVİD BİZİ BIRAKMAZ
EVENT AJANS
MİRAÇ HOM
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
Vatsap ihbar hattı
Yazı Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 14:49
 
BU GİDİŞLE COVİD BİZİ BIRAKMAZ
EBRU MARAL MİNARECİ
 
 

Ne güzel aşılama hızla yapılıyor,kısıtlamalar kalktı yani normal hayata bir adım kaldı neredeyse. Ancak bizim insanımız bir anda hiçbirşey yokmuş gibi bir anda tüm kuralları unuttu. Hafta sonu ve hafta içi düğünler hızla başladı.Tüm kapalı yerler açıldı. Herşey çok güzel içimizdeki o büyük sıkıntı çıktı gitti. Ancak çok çok önemli bir şeyi unuttu herkes. Aşı olsanız bile ; birincisi anında etki göstermez süresi vardır ancak ondan sonra etkisi başlar,ikincisi aşı olan kişiler covid olabilir olmaz diye bir şey yok ve taşıyıcı olabilir. Şimdi bakalım ne yapmamız gerekirken ne yapıyoruz? Hem aşılanıp hem de tedbiri elden bırakmayarak tünelin sonundaki ışığa artık çıkabiliriz. Yani aşılandım diye maske atıp, toplumsal yerlerde ağız ağıza ,sarılıp öpüşüp durursak biz bu işin içinden çıkamayız.Bir döngünün içine gireriz. Düğünler,kınalar,sünnetler bahçe düğünü olsa dahi kimsede maske yok. Spor salonları girişlerde ne HES kodu soruyor ne de giyinme kabinlerinin olduğu ve toplumun bulunduğu kapalı alanlarda maske kontrolü yapıyor. Tramvay,otobüsler hepsi hınca hınç dolu.Dip dibe herkes.Toplum olarak  eğer maske-mesafe kuralına uymazsak kabus son sürat geri dönecek. Bu konuda iş birey olarak bizlere düşüyor. Önce kendimizi,sonra ailemizi,çevremizi koruycaz ve uymayanları uyarıcaz. Yerlerde,çayırda,çimende,sokakta,apartmanda,asansörde maskeler atılı. Üstelik hastalık taşıyan birine ait olabilir bu maskeler. Çöp kutularına atılmasını defalarca uzmanlar,yetkililer belirtti.Bu inkar ve inat neden gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. 

Tatil ,piknik ve havuz sezonu açıldı. Ailece,çocuklarımızla koşarak gidiyoruz her mekana.Çok daha dikkatli olmamız gereken bir süreçteyiz. Ancak tam tersini yapıyoruz. 
Bu arada aşı yaptırmak istemeyen her birey hastalık taşıma ve yayma konusunda potansiyel oluşturuyor. Hiç bir aşı bu virüsün vücudunuza yaptığı tahribatı yapmayacaktır.
Şu sona yaklaştığımız süreçte tedbiri lütfen elimizden bırakmayalım.Güzel günler çok yakında...
 
Etiketler: BU, GİDİŞLE, COVİD, BİZİ, BIRAKMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı