EDANUR KORKMAZ HOCAM BEN GELDİM
EVENT AJANS
MİRAÇ HOM
İBRAHİMOĞLU İNŞAAT
BAHÇEŞEHİR LOGO 1
Yazı Detayı
20 Temmuz 2021 - Salı 21:54
 
HOCAM BEN GELDİM
EDANUR KORKMAZ
 
 

3 haftalık bir serüvenimden kısa notlar, anılar bırakmak için geldim bu kez. Yaz okulundaki hocalık serüveni bu.

3 haftanın öncesinde başladı telaşımızı; temizlik, alışveriş gibi her detayını ilmek ilmek emek vererek ekipçe yaptık. Her dokunuşu bizzat yapmanın verdiği benimseme ile yuva bildik yaz okulunun olacağı konağı. Tek tek koyduğumuz sıralarda kimler oturacak, bu tarihi konak hangi hikayelere şahit olacaktı bilmeden, heyecanımızı biran olsun kaybetmeden hazırlandık o güne. Nasıl olur, nasıl geçer derken yüreğim buruk bir şekilde bittiğini bir kez daha anımsadım.
 
Evden çıktığım her sabah “Eda çok dikkat et; hareketlerine, sözlerine, giyimine.. Hocasın sen, hepsinin yaptıklarını örnek alma ihtimali var!” diyen annemin sözünü kulağımda küpe gibi taşıdım bu süreçte. Eda değil, hocaydım onlar için ben ve hocalar yaptıysa doğrudur bir çocuk için..
 
Ailelerinin kıymetlileriydi her biri, bize emanet edilmişlerdi. Onlara bizden, bizden ziyade adı altında olduğumuz imam hatipli olma şuurundan bir şeyler katmamız bekleniyordu. Arkasında beklediğimiz kapıdan girenler nasıl bir hikaye ile gelecekti bize diye beklerken kendimizi içinde bulduk hikayelerinin. Tek tek gözlemliyorduk her birini; morali nasıl, derslere ilgisi, bizimle ilişkisi, hayalleri, çizdikleri ile ne anlatmak istiyor acaba… Elimizden geldiğince yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalıştık. Yalnız değilsin, biz varız mesajını her daim hatırlatmaya çalıştık. En güzel değişimdi bizim için, ilk geldikleri zaman ile son zamanki değişimleri. Mesela içine kapanık olanın arkadaşlarına karışması, suratı asık olanın gülmesi, mesafeli olanın bize olan mesafesini kaldırması.. Veda zamanı geldiğinde ne biz onlara veda ettik ne de onlar bize. Bundan sonraki minik dost meclisimizin üyeleri her biri. Minik kalpleri, güzel niyetleri ile fark edemeyecekleri ve unutamayacağımız izler bıraktılar bizde..
 
Her işin bir teşekkür kısmı vardır. Bu kıymetli deneyimi yaşamamıza vesile olan KİHMED başkanımız Ali KÜÇÜKKESKİN’e, bu süreçte hatalarımızı yargılamak yerine bize yol göstermeyi tercih eden işi yaparken öğretmeyi de hedefleyen Gençlik Komisyonu başkanımız Refik GÖGERÇİN’e, zorlandığımız her anda yardımımıza koşan Fatih YAVUZ’a, birlikte bu deneyimi paylaştığım ekip arkadaşlarıma, ilk deneyimimiz olmasına rağmen bizi tercih eden ve görüşmelerimizde gözlerimizin dolmasına sebep olan duaları eden kıymetli velilerimize, tertemiz kalplerini bize açarak hikayelerinde bize yer veren minik öğrencilerimize tekrardan hayatımdaki en minnet dolu teşekkürü ediyorum. Ayağınıza taş, yüreğinize hüzün değmesin. 
 
“Dünyayı verelim çocuklara
Hiç değilse bir günlüğüne“
 
Etiketler: HOCAM, BEN, GELDİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı